Copyright © Przystań Ruchu

OBOZY wakacyjne


 

 Wakacje z terapią tańcem i ruchem 2021

"Podróże"

Wesołowo, Mazury 

Prowadzą: Zuzanna Pędzich i Ada Kaczan

Stęskniliście się za podróżami? My bardzo! Za zmianą miejsca, byciem blisko natury, za czasem spędzanym wspólnie w ruchu, który prowadzi bliżej siebie..

Zapraszamy Was na Mazury, do miejsca absolutnie czarodziejskiego, w którym czas płynie wolniej, piękno jest wszechobecne, powietrze czyste, a jedzenie pyszne i zdrowe (tak, tak - okazuje się że te dwie rzeczy da się jednak pogodzić :) Jest to też wymarzone miejsce do prowadzenia zajęć na dworze i o ile tylko pogoda pozwoli będziemy dużo czasu spędzać na łonie natury. W programie min. 5 godzin warsztatów dziennie (uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu 40 godz. dydaktycznych warsztatów), mini warsztat z malowania techniką seccorell, doskonałe jedzenie i czas na spacery po pięknej okolicy.

IMG_7165.JPGZapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym przez ruch i aktywnym wypoczynkiem w dobrym towarzystwie. Skorzystać z warsztatów mogą także terapeuci, psychologowie i trenerzy, którzy chcieliby urozmaicić prowadzone zajęcia wzbogacając je o elementy ruchowe. Uczestnicy otrzymają muzykę do  kilku tańców,  których nauczymy się na tyle dobrze by można się było nimi  dzielić z innymi.

W programie codziennie:


- poranna medytacja w ruchu (Zuzanna)

- dwugodzinne zajęcia z terapii tańcem i ruchem - motywem przewodnim będą podróże - każdego dnia odwiedzimy inne miejsce na świecie, bliskie i te odległe (Afrykę, Indie, Nową Zelandię i Hawaje, Indian Ameryki Północnej) by poznać bliżej rdzennych mieszkańców, zainspirować się sposobami poruszania się, a także postrzegania świata i myślenia. To będzie podróż po jasnych stronach każdej kultury - będziemy się skupiać na tym, co chcemy ucieleśnić i co nam służy, co może nas wspomóc w życiu codziennym (Zuzanna)

- "Wewnętrzne drogowskazy" - ponadgodzinne zajęcia o ciele i o ruchu - o byciu w nim i świadomym czerpaniu z jego zasobów. Będziemy umacniać połączenie pomiędzy ciałem, umysłem i uczuciami poprzez konkretne doświadczenia. Przyjrzymy się temu, jak ruch i ciało mogą pomóc w komunikacji ze sobą, a także z innymi osobami. Będzie to także okazja, żeby zobaczyć, jaki ruch nam sprzyja (Ada)

- ponadgodzinne tańce w kręgu "Dookoła Świata"  (Zuzanna)

Dla urozmaicenia krótki warsztat "Malowanie światłem" - malowania techniką secorell, idealnie nadającą się do malowania ruchu oraz marzeń (Zuzanna)

Współprowadząca warsztaty Ada Kaczan  jest psychoterapeutką Tańcem i Ruchem, absolwentką czteroletniego szkolenia w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, niezmiennie zafascynowaną ruchem i możliwościami, jakie daje pogłębiona świadomość pracy z ciałem. Osobiście także żona i mama - również zafascynowana możliwościami, jakie daje pogłębiona i świadoma relacja!

Wesołowo położone jest tuż przy kanale Mazurskim oraz jeziorze Oświn z rezerwatem ptactwa. W pobliżu jezioro Mamry oraz miasteczko Węgorzewo – około 12 km, jezioro Rydzówka – około 5 km, można tam dotrzeć rowerami, które są do dyspozycji na miejscu.

Będziemy mieszkać w pensjonacie, który powstał w budynku szkoły z 1918 roku, a fundamenty pochodzą z początku XVIII w. Budynek jest świeżo po remoncie, ale zachowany został dawny klimat. Tańczyć będziemy zarówno w przestronnej sali z drewnianą podłogą, jak i na dworze. W pobliżu domu jest staw z pomostem i sad owocowy. Wegetariańskie posiłki ze świeżych warzyw z własnego ogrodu przygotuje dla nas właścicielka domu, znajdująca inspirację w kuchni indyjskiej i kuchni pięciu przemian.

Pokoje: 2, 3 i 4-osobowe z łazienkami i bez, pierwszeństwo rezerwacji według kolejności zgłaszania się na warsztat. Ilość miejsc ograniczona do 14 osób.

Harmonogram:

26 czerwca, sobota(dzień 1)

12-15.00 - przyjazd i zakwaterowanie uczestników
14.00-16.00 - ciepły posiłek
17-18.30 - warsztaty
19.00 - kolacja
20.00-21.00 - tańce w kręgu

27 czerwca -1 lipca (dzień 2-6) przykładowy harmonogram - może ulegać zmianom w zależności od pogody i preferencji grupy

8.30 - medytacja w ruchu
9.00 - śniadanie
10 -12.00 - warsztaty terapii tańcem i ruchem
12.30 - 13.45 - Wewnętrzne drogowskazy
14.00 - obiad
14.30-18.30 - czas wolny na spacery, wycieczki, odpoczynek, w połowie tygodnia malowanie seccorell
18.30 - kolacja
20-21.15 - tańce w kręgu

2 lipca, piątek (dzień 7)

8.00 - medytacja w ruchu
8.30 - śniadanie
10.00-12.30 - warsztaty terapii tańcem i ruchem
13.00 - obiad

Prosimy o zaplanowanie pobytu tak, by zdążyć na pierwsze zajęcia i móc zostać do końca.

Koszt pobytu z wyżywieniem: 1020zł (płatne na miejscu) plus koszt warsztatów 820zł przy przedpłacie do 12 kwietnia, 860 zł po tym terminie. Aby zarezerwować miejsce na warsztatach należy wysłać  zgłoszenie na info@przystanruchu.pl i wpłacić 380zł na konto:

Przystań Ruchu, Rybnicka 77, 02-432 W-wa
30 1140 2004 0000 3102 3918 1113

Przed wysłaniem przedpłaty prosimy o upewnienie się drogą mailową że są jeszcze wolne miejsca. Liczba uczestników ograniczona do maks. 14 osób.

Gorąco zapraszamy!

Informacje i zapisy: info@przystanruchu.pl

 

Zuzanna Pędzich  •   Terapia Tańcem i Ruchem (DMT)  •   Warsztaty  •   Ruch Autentyczny  •   Kontakt  •   Linki